Zdrowe śniadanie – co powinno się w nim znaleźć?

 

Zdrowe śniadanie to najlepszy początek dnia, jaki możemy sobie zafundować. Chociaż jesteśmy wielkimi fanami kawy doskonale wiemy, że nie jest ona w stanie zastąpić nam pysznej owsianki czy miski owoców. Ale właśnie – czy to rzeczywiście powinno znaleźć się na naszych talerzach rano? Co będzie najlepszym śniadaniem?

Zdrowe śniadanie czyli jakie?

Czego potrzebujemy rano?

 

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia od śniadania. To spory błąd i chociaż brzmi to źle, czasem lepiej jest przymusić się do zjedzenia choćby odrobiny, niż czekać kilka godzin od wstania na odpowiedni moment. W momencie, w którym otwieramy oczy, nasze ciało rozpoczyna wzmożoną pracę. A do tej pracy potrzebuje paliwa, które będzie w stanie je zasilić. Oczywiście musimy pomyśleć o całym organizmie, jednak rano to jeden organ jest najważniejszy. Mózg. Jeśli on nie wstanie, całej reszcie też będzie trudno. Dlatego zdrowe śniadanie powinno zawierać najważniejszy składnik dla naszego mózgu – glukozę. To właśnie glukoza jest paliwem, które umożliwia nam myślenie, koncentrowanie się i porządne obudzenie się.

 

Zdrowe śniadanie czyli jakie?

 

Na śniadanie nie polecamy się objadać, jednak warto zjeść wystarczająco dużo, by nie czuć głodu przez kilka godzin. Śniadanie powinno być najważniejszym posiłkiem dnia, gdyż daje nam siłę do pracy i działania. Zadbajmy zatem o to, by było w nim dużo dobra. Najlepiej rozpocząć dzień od dużej ilości węglowodanów złożonych, które znajdziemy w zbożach pełnoziarnistych. Jednak na tym nie koniec – muszą znaleźć się w nim też warzywa i owoce oraz trochę białka. Szakszuka z jajkami i kromką chleba? Brzmi idealnie. A może jaglanka z owocami? To również doskonałe śniadanie. Wybierzcie co chcecie. Pamiętajcie, jeśli nie chce Wam się gotować, w naszym cateringu dietetycznym zawsze znajdziecie przepyszne śniadania ;).