Zasady zdrowego odchudzania

 

Zdrowe odchudzanie czyli jakie? Mogłoby się wydawać, że każdy wie, kiedy odchudza się w sposób zdrowy, a kiedy sobie szkodzi. Jednak to bardziej skomplikowane. Dlatego nierzadko popełniamy błędy, które mogą kłócić się ze zdrowym stylem odchudzania. Jakich zasad przestrzegać, by robić to w zgodzie z sobą

Nie za szybko

 

Przede wszystkim nie sądźmy, że możemy schudnąć nagle kilka kilogramów. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem. Prawidłowe tempo utraty wagi to maksymalnie kilogram na tydzień. Jeśli zrzucamy więcej, możemy liczyć się z tym, że efekt jo-jo szybko zapuka do naszych drzwi.

 

Odpuść monodiety

 

Drastyczne diety redukcyjne czy monodiety to prawdziwe zło – zarówno dla naszego zdrowia jak i podejścia do diet w ogóle. W ten sposób możemy zrobić sobie dużo krzywdy, zniechęcając się do zdrowego trybu odżywiania i przede wszystkim nabawiając się niedoborów witamin, minerałów i substancji odżywczych. Jeśli zatem chcemy odżywiać się zdrowo, musimy myśleć o tym, by na talerzu pojawiało się wszystko, czego potrzebuje organizm – tłuszcze, białko, węglowodany oraz witaminy.

 

Jedz regularnie, nie omijaj posiłków

 

Regularne posiłki niektórym wydają się wręcz niemożliwe. Niestety jest to jedna z zasad zdrowego odchudzania się. Wtedy nie dopuszczamy do uczucia głodu, co zmniejsza potrzebę podjadania. Dodatkowo możemy zjadać wtedy mniejsze posiłki, dobierając je odpowiednio do naszych potrzeb.

 

Zasady zdrowego odchudzania się wydają się bajecznie proste, jednak wielu osobom trudno wprowadzić je w życie. Dlatego pamiętajmy, że czasem warto poprosić o pomoc dietetyka lub skorzystać z cateringu dietetycznego.