Odchudzanie we dwoje – czy to dobry pomysł?

 

Przejście na dietę naprawdę może być męczące i trudne. A wielu z nas, zwłaszcza osoby, które nigdy nie były na diecie i nie wiedzą jak się za to zabrać, szybko poddaje się po tych trudach. Bo chyba nie warto – zwłaszcza jeśli efektów od razu nie widać. W jaki sposób można sobie z tym poradzić? Można odchudzać się we dwoje! To brzmi jak straszny pomysł, ale może okazać się wybawieniem. Dlaczego?

Mamy wsparcie

Wsparcie to ogromnie istotna rzecz podczas odchudzania się. Musimy czuć, że nie jesteśmy w tym sami, i że ktoś trzyma nas za rękę. W ten sposób wiemy, że jeśli omsknie nam się noga, możemy wrócić na tory i znowu jechać dalej. Odchudzając się we dwoje mamy wsparcie drugiej osoby, która jest dokładnie na tym samym etapie co my.

 

Mamy konkurencję

Może odchudzanie się nie jest konkursem, ale jednak trochę tak wygląda, gdy odchudzamy się z drugą osobą. Chcemy dobrze sobie radzić, być lepsi, mieć lepsze wyniki, a zatem staramy się mocniej. I wiele osób to naprawdę napędza do tego, by utrzymać rygor i żyć zgodnie z nowymi zasadami odżywiania. Owszem, z tego konia łatwo spaść. Bo kiedy widzimy swoje kiepskie wyniki i dobre tej drugiej osoby, może odechcieć nam się wszystkiego. Wiele zależy od tego, jaki mamy charakter.

 

Mamy świadka

Wiecie jaka jest jedna z pierwszych zasad odchudzania się? Powiedzcie o tym ludziom! Dzięki temu inni wiedzą, z czym się mierzycie. A Wam trudno jest tak po prostu się poddać. Bo każdy będzie wiedział o Waszej porażce. I nie robicie tego – tak po prostu działa nasz mózg. Dlatego odchudzanie się we dwoje jest doskonałe. Bo druga osoba nie tylko Was wspiera, ale także chroni przed poddaniem się.

 

I jak, macie zamiar zacząć odchudzać się z drugą osobą?