FAQ - PYTASZ - ODPOWIADAMY

 

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z dietą pudełkową SpokoBOX?

A może jesteś już stałym wyjadaczem i o cateringach wiesz wszystko?

Niezależnie od tego, jak zaawansowana jest Twoja przygoda z cateringiem dietetycznym, nasz Zespół przygotował odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania :)

 

 1. W jakich godzinach odbywają się dostawy?

Wszystko zależy od wybranego miasta. W Warszawie dostawy odbywają się zazwyczaj w godzinach: 02:00-07:00, w przypadku miejscowości podwarszawskich przedział obowiązujący to: 01:00-06:00. W Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz pozostałych miastach dostawy odbywają się zazwyczaj od 02:00 do godz. 07:00 lub 08:00. Cała lista miejscowości oraz godzin znajduje się tutaj: Mapy dostaw SpokoBOX.

 

 1. Czy można wybrać przedział czasowy dostaw?

We wszystkich dostępnych miejscowościach jest odgórnie określony zakres godzinowy, w którym odbywają się dostawy. Przykładowo, w Warszawie dostawy odbywają się w zakresie 02:00 - 07:00 w Krakowie 02:00 - 07:00, a w Łodzi 01:00 - 06:00. Czasami istnieje możliwość określenia węższego zakresu godzin dostaw, np. aby w Krakowie paczka została dostarczona najpóźniej do g. 6:00, jednak jest to możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z BOK. Należy wziąć również pod uwagę fakt, iż nie ma możliwości wyboru godziny, od której mogą odbywać się dostawy, można wskazać jedynie godzinę maksymalną.

 1. Czy dostawy realizowane są codziennie?

Nasze dostawy odbywają się od poniedziałku do soboty. Każdego dnia kurier dostarcza świeżo przygotowany zestaw SpokoBOX. W niedzielę nie realizujemy dostaw, w sobotę mogą Państwo otrzymać dwie paczki, zarówno zestaw na sobotę, jak i na niedzielę (różne posiłki).

 

 1. Czy można wykupić zestaw testowy?

W naszej ofercie, aby przetestować wybraną dietę SpokoBOX, wystarczy zamówić dowolny 1 dzień diety. W ofercie nie posiadamy specjalnych zestawów próbnych, jednak jak najbardziej można złożyć zamówienie na jeden dzień, wtedy obowiązująca cena jest taka, jak w cenniku na naszej stronie. Zalecamy jednak wykupienie minimum 3-dniowgo abonamentu, aby ocena mogła być miarodajna, a nasz Klient mógł poznać więcej smaków SpokoBOX! Przejdź do panelu zamówienia

 

 1. Czy można zamówić dietę składającą się z mniejszej ilości posiłków, np. z 3 lub 4?

W większości z oferowanych przez nas diet istnieje możliwość rezygnacji ze śniadania lub kolacji, co dodatkowo obniża cenę dzienną zestawu o 6zł. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku rezygnacji z danego posiłku, wartość kaloryczna całego zestawu maleje o wartość kaloryczną tego posiłku. Dodatkowo, posiadamy programy dietetyczne, które bazowo zakładają mniejszą ilość posiłków np. dieta ketogeniczna, w której zawsze są 4 posiłki dziennie. Przejdź do panelu zamówienia

 

 1. Czy rezygnacja ze śniadania/kolacji w danej diecie obniża kaloryczność całego zestawu?

Tak, w przypadku rezygnacji ze śniadania lub kolacji w danej diecie, wartość kaloryczna całego zestawu będzie niższa o wartość kaloryczną tego posiłku. Wartość kaloryczna śniadania lub kolacji stanowi ok. 20-25% łącznej wartości kalorycznej zestawu. Przykładowo, przy rezygnacji ze śniadania w programie 1200kcal, łączna kaloryczność zestawu będzie wynosić ok. 950 - 1000 kcal. Pozostałe kalorie należy uzupełnić we własnym zakresie. Przejdź do panelu zamówienia 

 

 1. Do której godziny można zmienić adres dostawy na następny dzień?

W przypadku pilnego wyjazdu, choroby bądź innych okoliczności z łatwością przyjmujemy zmianę adresu dostawy na następny dzień. Informacja taka musi do nas wpłynąć maksymalnie do godziny 13:00 w dniu roboczym, poprzedzającym dostawę (informację należy zgłosić telefonicznie, bądź mailowo, zmian nie należy wprowadzać samodzielnie w Panelu Klienta).

 

 1. Czy w trakcie abonamentu można zmienić rodzaj diety lub kaloryczność?

Jesteśmy elastyczni, a zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Jeżeli początkowo wybrana dieta nie spełnia oczekiwań, postaramy się znaleźć taką z naszej oferty, która będzie idealnie dopasowana. W razie potrzeby, odpowiednio przeliczymy wycenę dla nowej diety, bądź zmienimy długość dostaw. Wszystko po to, aby zmiana nie wymagała dodatkowych kosztów, a Klient mógł nadal cieszyć się smakiem i jakością SpokoBOX.

Skorzystaj z pomocy dietetyka SpokoBOX

 

 1. Czy można korzystać z wykluczeń składników i w jaki sposób?

W naszej ofercie oprócz programów stworzonych z myślą o specyficznych potrzebach organizmu (np.dieta bez laktozydieta bez glutenu), istnieje możliwość wykluczenia wybranego produktu. Wszystkie możliwe wykluczenia znajdują się na naszej stronie, na samym dole po lewo, w zakładce Tabela Wykluczeń. Jeśli dany produkt nie jest wymieniony - niestety nie ma możliwości wykluczenia go z diety. Każde ewentualne wykluczenie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 4zł/ dziennie. Dokładna tabela wykluczeń (Sprawdź tabelę wykluczeń).

 

 1. Kiedy najpóźniej można odwołać dostawę z danego dnia?

Zgodnie z naszym regulaminem oraz wymogami logistycznymi, odwołania oraz przesunięcia dni dostaw możliwe są najpóźniej do godz. 10:00 na jeden dzień roboczy przed planowaną dostawą. Informacje należy zgłosić BOK telefonicznie, bądź mailowo. Wszelkie zmiany, wprowadzone samodzielnie przez Państwa w Panelu klienta, nie będą uwzględniane w systemie, ani w zamówieniach. Na ten moment nie można samodzielnie dokonywać jakichkolwiek zmian.

 

 1. Jak wygląda dostawa zestawów na weekend?

Dostawy weekendowe odbywają się w sobotę w godzinach wczesnoporannych. Weekendowa dostawa zawiera zestawy na 2 dni (sobotę i niedzielę). Zamówienia złożone jedynie na niedzielę, również będą dostarczone w sobotę.

 

 1. Na jak długo można zawiesić dostawy abonamentu?

Rozumiemy, że życie każdego może zaskoczyć. Dlatego w SpokoBOX dopuszczamy w sytuacjach wyjątkowych na zawieszenie opłaconego już abonamentu. Długość zawieszenia, ustalana jest indywidualnie. Skontaktuj się z nami

 

 1. Kiedy najpóźniej mogę opłacić zamówienie?

Zachęcamy do opłacania zamówień zaraz po ich złożeniu, korzystając z szybkich płatności Przelewy24 (możliwa płatność blikiem, kartą itp.). W ten sposób Twoje zamówienia mogą zostać przyjęte do realizacji w najszybszym możliwym terminie. W przypadku opłacania zamówień w sposób tradycyjny (przelewem bankowym lub przez oddział płatniczy), wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie najpóźniej do godziny 10:00 rano na dzień roboczy przed pierwszą planowaną dostawą, dlatego też prosimy o przesyłanie możliwie jak najwcześniej, potwierdzeń płatności na nasz adres mailowy - spokobox@spokobox.eu -  pozwoli nam to na bezproblemowe uruchomienie zamówień. Potwierdzenia wysyłane wiadomością MMS nie są akceptowane. Wszelkie wiadomości MMS wysyłane do nas niestety nie dochodzą, gdyż telefon podłączony jest do centrali telefonicznej. W przypadku braku potwierdzenia, czy terminowej płatności, zamówienia będą anulowane lub termin ich realizacji ulegnie zmianie (dostawy zostaną przełożone).

14. W jaki sposób mogę skorzystać ze zniżki na wspólną dostawę? 

Warunkiem udzielenia zniżki na wspólną dostawę jest złożenie wspólnego zamówienia o tym samym numerze w sklepie online. Dostawy wszystkich diet muszą posiadać ten sam numer zamówienia (np.:11052) a dostawy muszą być zaplanowane w tych samych terminach.  Złożenie dwóch osobnych zamówień nie stanowi podstawy do udzielenia zniżki na wspólną dostaw, nawet wtedy gdy adres dostawy jak i terminy  tych dostaw są takie same.