W SpokoBOX - dbamy o środowisko!

 

Dieta pakowana w pudełko nie musi szkodzić planecie!

 

 

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na oddziaływanie naszego codziennego życia na otaczające nas środowisko. Dla Zespołu SpokoBOX kwestie ekologiczne były ważne od zawsze i dotyczą nie tylko kwestii opakowań.

Dokładamy również starań, aby nasza produkcja była jak najbardziej proekologiczna i zbilansowana.

Bardzo starannie planujemy nasze dostawy i zaopatrzenie, dzięki czemu nie marnujemy żywności (zamawiamy dokładnie tyle, ile potrzebujemy do przygotowania posiłków dla naszych Klientów). Dzięki odpowiednio zorganizowanej pracy zespołu, podczas przygotowywania posiłków zużywamy możliwie mało energii i wody (ilości te są znacząco mniejsze niż zużycie tych czynników podczas gotowania indywidualnego).

Idąc wraz z trendem ekologicznym oraz poszerzając świadomość bezpieczeństwa naszego środowiska, podjęliśmy się również zmian w zakresie opakowań.

Torba SpokoBOX

Podstawowym opakowaniem zewnętrznym naszych zestawów są jednorazowe papierowe torby do recyklingu. Zmieniliśmy ich wygląd oraz surowiec, przechodząc na bardziej ekologiczną wersję.

Nasze torby są w 100% papierowe, nadruk nie zawiera lakieru, dlatego w 100% nadają się one do recyclingu – wystarczy wrzucić ją do odpowiedniego pojemnika, w większości gmin pojemnika oznaczonego kolorem niebieskim.

 

opakowania do recyklingu

Nasze opakowania są bardziej ekologiczne, niż na pierwszy rzut oka wydawałoby się. Zdarzyło Ci się kupić kawę w papierowym kubku? Myślałeś, że takie kubek jest eko? Nic bardziej mylnego. Nasze plastikowe pudełka są bardziej eko niż na przykład takie papierowe kubki. Dlaczego?

Otóż pudełka SpokoBOX są produkowane z jednego tylko rodzaju materiału, polipropylenu, w skrócie PP. Dlatego po zużyciu wystarczy je wrzucić do pojemnika na plastik i w 100% będą one poddane recyklingowi. Papierowe kubeczki na gorące napoje natomiast, w rzeczywistości są wykonane z papieru, ale dodatkowo z plastikowa powłoką. Niestety, z tego powodu nie nadają się ani do pojemników na odpady  plastikowe, ani na odpady papierowe, a jedynie na zmieszane. Takie kubeczki nie będą poddane recyklingowi w ogóle. Zatem plastikowe pudełko PP możemy przetworzyć w całości, a papierowy kubeczek niestety nie.

Aby ułatwić proces ponownego wykorzystania stosowanych przez nas materiałów, ich powierzchnia jest łatwo zmywalna zimną wodą – co pozwala na bezproblemowe usunięcie resztek jedzenia i utylizację w odpowiednich pojemnikach. Wszystkie opakowania są z tworzyw w 100% bezpiecznych dla człowieka i odpowiednio dobranych do przygotowywanych przez nas potraw.

To nie koniec naszego podejścia eko. Nasze plastikowe pojemniki kupujemy od dostawców, którzy zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego UE 2023/2006 / WE , do ich produkcji wykorzystują w znaczącej części surowce z recyklingu. Chcesz wiedzieć więcej? (deklaracja zgodności PP)

My ze swojej strony, jako producent cateringu, podpisaliśmy umowę członkowską (nr PL-S-MEMBP-2018-27) i regularnie opłacamy wysokie składki na rzecz Organizacja Odzysku w zakresie odpadów opakowaniowych objętej zapisami ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2013, poz. 888). 

Co Ty możesz zrobić dla środowiska nadal korzystając z diety pudełkowej? Pamiętaj, aby nasze pudełka po pysznym posiłku opłukać wodą i wrzucić do pojemnika na odpady plastikowe, w większości gmin oznaczonego kolorem żółtym.

 

Opakowania bio

To nowe i innowacyjne podejście!  Jednak z nowinkami jest nam jak najbardziej po drodze! Już wkrótce wprowadzamy opakowania nie tylko w 100% recyklingowalne, ale również w blisko 100% pochodzenia organicznego. 

Nasze nowe opakowania wykonane są z pulpy trzciny cukrowej. Stanowią  doskonały wybór dla osób, które cenią wartości pro ekologiczne. Produkty z pulpy trzcinowej wytwarzane są nie tylko z zasobów odnawialnych czyli roślin, i z surowców pochodzących z recyklingu. Produkty z pulpy można stosować w kuchenkach mikrofalowych i lodówkach, nadają się do recyklingu, a także w 100% ulegają biodegradacji i są kompostowalne co oznacza, że ulegną rozkładowi w ciągu 12 tygodni.

Nasi dostawcy dbają o przestrzeganie zapisów zawartych w rozporządzeniu 1935/2004/WE i zmienionym dekretem 2007-766. Chcesz dowiedzieć się więcej?(Deklaracja zgodności BIO)

* Opakowania BIO płatne dodatkowo + 6 zł dziennie do abonamntu SpokoBOX.

** SpokoBOX zastrzega, iż w przypadku posiłków w formie płynnej takich jak zupy i koktajle wykorzystywane są opakowania z recyklatu.

 

Torba SpokoBOX Opakowanie do recycklingu Opakowanie BIO
Torba papierowa SpokoBOX Opakowanie do recyclingu

Opakowanie BIO

(pulpa z trzciny cukrowej)