Catering dietetyczny WEGAN

 

Dla kogo?

Dieta wegańska jest często uznawana za zdrową i ma na celu zmniejszenie ryzyka chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy typu 2.

Polega na eliminacji wszelkich pokarmów pochodzenia zwierzęcego - takich jak mięso ryby, jaja miód i mleko. Wyklucza ona także produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak podpuszczka stosowana w produkcji sera, żelatyna w deserach.

 

Co Cię zaskoczy?

Dokładamy starań, aby nasza dieta wegańska była bogata w błonnik, witaminę C i kwas foliowy (dzięki wszystkim owocom i warzywom, które wykorzystujemy do przygotowania dań). Badania przedstawione przez Stowarzyszenie Wegańskie, podkreślają ogromne znaczenie fasoli i roślin strączkowych, a także orzechów i nasion - gdzie wapń można znaleźć w wielu produktach pochodzenia roślinnego. Należy pamiętać, że uzyskanie wystarczającej ilości witaminy B12, witaminy D, tłuszczów omega-3 i jodu jest niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia. Innym składnikiem odżywczym, o którym należy wiedzieć, jest witamina D. Duża część naszej witaminy D jest metabolizowana przez światło słoneczne na skórze, ale można ją również uzyskać z wzbogaconych past wegańskich i mleka sojowego.


Przykładowe menu:

  • ŚNIADANIE: Ryżanka na bazie mleka roślinnego, z malinami i płatkami migdałów.
  • PRZEKĄSKA 1: Deser chia na bazie soku malinowego
  • OBIAD: Spaghetti z makaronu pełnoziarnistego z wędzonym tofu i czarnym sezamem
  • PRZEKĄSKA 2: Słodko-kwaśny crunch z czerwonych owoców
  • KOLACJA: Orientalna zupa krem z dyni,z sokiem pomarańczowym i pestkami słonecznika.

 

Przykłady naszych posiłków: