Catering dietetyczny WEGE

 

Dla kogo?

Badania wskazują, że dobrze zbilansowana dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego pozwala zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości, cukrzycy typu 2 czy chorób neurodegeneracyjnych.

Dieta wegetariańska dostarcza mniej nasyconych tłuszczów i więcej jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na poziom cholesterol we krwi, na pracę serca, funkcje poznawcze. Ponadto dostarcza więcej błonnika pokarmowego, który reguluje pracę jelit i wpływa korzystnie na mikroflorę bakteryjną, a tym samym na naszą odporność.

Według lekarzy i naukowców najzdrowsza z wersji diety roślinnej to odmiana laktowowegetariańska. Może bowiem zawierać zarówno jaja, jak i mleko oraz jego przetworów, a także miód. Dzięki temu zestawowi łatwo można zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu. Osoby odżywiające się w ten sposób rzadko miewają niedobory pokarmowe: jaja są dobrym źródłem żelaza i witaminy B12, nabiał wapnia.

W naszym programie wegetariańskim dbamy o to, aby dieta zawierała zróżnicowaną mieszankę owoców, warzyw, zbóż, zdrowych tłuszczów i białek.

 

Co Cię zaskoczy?

Aby zastąpić w diecie białko dostarczane przez mięso, stosujemy różnorodne bogate w białko pokarmy roślinne, takie jak orzechy, nasiona, rośliny strączkowe i tofu.

Dla osób, które preferują mniej restrykcyjną formę diety wegetariańskiej przygotowaliśmy możliwość wyboru, czy w posiłkach chcą znaleźć rybę czy może wolą ją całkowicie wyeliminować ze swojego jadłospisu.

Rozumiemy, że każdy z nas może mieć inne preferencje żywieniowe, dlatego staramy się być jak najbardziej elastyczni - za eliminację ryb w diecie wegetariańskiej nie pobierzemy żadnych dopłat.

 

Przykładowe menu:

  • ŚNIADANIE: Roladka z łososia z suszonymi pomidorami,
  • PRZEKĄSKA 1: Jabłko zapiekane z kulką z płatków owsianych i orzechów, 
  • OBIAD: Kotlet z makreli wędzonej i chrzanu w panierce z płatków owsianych, z kaszą kuskus i warzywami,
  • PRZEKĄSKA 2: Wytrawna sałatka Tabuli
  • KOLACJA: Pomidor faszerowany ryżem i fetą.

 

 

Przykłady naszych dań: